+421 908 300 304 | obchod@raciohouse.sk

Penosklo

Penosklo
7. júna 2016 Adam Copuš

PENOSKLO

Penové sklo je novinka v stavebníctve, recyklát zo skleneného odpadu veľmi ekologicky inovatívny materiál. Vďaka svojim výborným tepelno-izolačným vlastnostiam sa najčastejšie využíva k izoláciám pod základy. Ďalšími dôvodmi prečo použiť penové sklo pod základy sú jeho vlastnosti ktorými prekonáva izolačnú vatu a polystyrén skvelo nahrádza makadam alebo štrk pod základy. Dá sa využívať na ploché strechy čí na vybudovanie zelenej záhrady na vašej streche. Naša firma ma bohaté skúsenosti z výstavbou nízkoenergetických a pasívnych domov ktoré sme zakladali práve na tomto modernom ekologickom materiáli.  Veď každý poriadny stavbár vie že cela funkčnosť domu závisí práve na základoch a penové sklo ma práve tie vlastnosti ktoré váš dom uvíta.

Bez názvu Bez názvu2

VLASTNOSTI  PENOSKLA

  • Nehorľavosť triedy A1
  • Nenasiakavosť , vďaka svojej uzatvorenej štruktúre nepreniká do neho vlhkosť a funguje zároveň ako drenáž pod základmi.
  • Ľahkosť cca ( 150kg/m3 ) vďaka čomu sa dá použiť na odľahčené stavby aj na izoláciu striech
  • Nedochádza ku prechodu chladu do konštrukcii a vonkajšia klíma neovplyvni teplotu objektu
  • Má vysokú pevnosť v tlaku
  • Mrazuvzdornosť, odolný voči prírodným vplyvom, škodcom či baktériám
  • Neobmedzená životnosť, v priebehu rokov nestráca na účinnosti a kvalite.
  • Aj po zbúraní domu sa dá penosklo použiť na inej stavbe
  • Všetky tieto vlastnosti robia z penového skla titána medzi izoláciami ktoré nám dnešný trh dokáže poskytnúť.

 

Výhody  pri zakladaní na penovom skle

Keďže sa penové sklo zakladá pod základovú dosku nie je potrebná ďalšia izolácia ani poter a tým nám to ušetri čas aj peniaze. Zakladanie penového skla je veľmi jednoduché a rýchle. Pri zemných prácach nemusíme kopať pod nezamrznú hĺbku a taktiež je menšie množstvo na  odvoz vyťaženej zeminy a jej uskladnenie, keďže penosklo je mrazuvzdorné. Je síce pravde že zakladanie na penovom skle je drahšie asi o 10% ako pri bežnom zakladaní no keď si porátame to, na čom všetkom sme ušetrili, myslím si že nás to bude stáť skoro rovnako ako pri bežnom zakladaní z tým rozdielom že mame v dome použitú modernejšiu a efektívnejšiu technológiu bez tepelných mostov.

Bez názvu3

Zakladanie na penovom skle sa trosku líši od bežného zakladania na základových pasoch. Po odstránení ornice sa nekopú ryhy na základy pod nosne murivo, ale na miesto výstavby domu sa navozí penové sklo ktoré sa rozhrabe a zhutni na požadovanú pevnosť samozrejme uležíme doňho rozvody vodovodu a kanalizácie. Potom sa pripraví debnenie na penové sklo sa položí hydroizolácia spolu z karí rohožami a zaleje sa betónom. Celý postup je zobrazený na fotkách z našej realizácie nižšie.

1                                   2

3                                   4

5                                   6

7                                   8

9                                   10

REALIZÁCIE  NAŠEJ  FIRMY  RACIOHOUSE  spol s.r.o

Azda jedinou nevýhodou je to že sa na betón už nedáva izolácia a poter čo nám síce šetrí čas a peniaze ale musíme všetky rozvody kanalizácie, vodovodu, elektroinštalácie ukladať pod penové sklo.

Penové sklo je veľmi odolný ekologický, inovatívny materiál ktorí sa určite oplatí využiť pri výstavbe vášho domu.